
Виставка Анастасії Подерв’янської «Шиття».
У межах виставкового проєкту будуть представлені твори художниці з текстилю, з яким вона працює з 2015 року. У роботах мисткині простежуються традиції бароко та народного мистецтва, звернення до світового мистецтва й елементів масової культури.
Зокрема на виставці «Шиття» у чотирьох залах NAMU відвідувачі зможуть побачити три серії робіт Анастасії Подерв’янської та вишиті пальта:
Серія «Натюрморт» – діалог з європейськими художниками. Цитуючи сюжети й окремі елементи з полотен відомих європейських митців, Анастасія Подерв’янська запрошує глядачів до «гри» й нового прочитання вже знайомих творів.
В основі серії «Явища земні й небесні» лежать легенди й перекази з праці етнографа й літературознавця Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях» (1909). Аналізуючи сюжети, мисткиня знаходить їхній зв’язок із сучасністю й простежує тяглість української традиції, плинність часу. Представлені на виставці твори були створені після початку повномасштабного вторгнення.
У фокусі серії робіт «Inner world» – дослідження анатомії та символізму частин тіла, що сформувався в європейській культурі.
Водночас вишиті пальта Анастасії Подерв’янської є способом винести мистецтво з виставкового простору в повсякденність, перетворити одяг, вишитий вручну, на артоб’єкт.
Музичний супровід виставки – Костянтин Мішуков (мікс).
Також під час експонування виставки діятиме публічна програма.
Також у межах Міжнародного дня музеїв, гаслом якого цього року є «Музей: освіта та дослідження», під час відкриття виставки відбудеться квест «Original art». Учасників запрошують до захопливої гри та власних міркувань в експозиції нової виставки.
Перші п’ятеро переможців отримають каталоги творів Анастасії Подерв’янської з автографом художниці.
Виставка «Шиття» триватиме з 18 травня до 29 червня, експозиція доступна щочетверга, щоп’ятниці та щосуботи з 12:00 до 18:00.
Вартість: повний квиток – 150 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 100 грн, для військових вхід вільний.
Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.